Leírás
Magyarország termálforrásokban gazdag. Így számos természetes gyógytényezőt alkalmazunk a gyógyítás céljára.
A balneoterápia tradicionális gyógymód hazánkban, mely a XIX század vége és a XX század első éveiben élte fénykorát, hiszen a legnagyobb magyar orvosok (Korányi, Bókay, Tauffer stb.) foglalkoztak a termálvíz gyógyító hatásának vizsgálatával és annak gyakorlati alkalmazásával.
Átmeneti visszaesés után, az elmúlt évtizedekben újra előtérbe kerültek a balneoterápiás gyógymódok (immersió termálvízben, mofetta, ivókúra, iszap).
Az orvostudományban már alapkövetelménynek számító bizonyítékokon alapuló medicinában magyar szerzők kiváló publikációi is megtalálhatók. A termálforrással nem rendelkező országokban a hidroterápia (csapvízzel történő kezelési eljárás) továbbra is rendkívül népszerű.
Hazánk sajátságosan kiemelt helyzetben van, mivel sok helyen (természetesen nem mindenhol) egyes hidroterápiás kezelések (súlyfürdő, vízalatti gyógytorna) is termálvízzel történnek, így érthető, hogy ez a két terápia sokszor szervesen összetartozik.
A mozgásszervi megbetegedések mellett a medicina egyéb ágaiban pl. nőgyógyászatban, bőrgyógyászatban, gasztroenterológiában is növekvő jelentőségű a balneoterápia. Ajánljuk a könyvet minden medikus és orvos számára.